Põhiprogramm

TASE ‘24 avasündmuste kava kolmapäeval, 29. mail:


15.00

Uksed avatud Eesti Kunstiakadeemias

16.00

TASE ’24 avamine Eesti Kunstiakadeemias, kõned, tervitusjook ning arhitektuuri ja kunstikultuuri lõputööde näituse külastamine

17.30–18.00

Rongkäik Eesti Kunstiakadeemiast Tallinna Kunstihoonesse

18.00

Avamine jätkub Tallinna Kunstihoones, kõned, preemiate üleandmine ja tervitusjook ning disaini ja vabade kunstide lõputööde näituse külastamine

19.00-23.00

Pidu Tallinna Kunstihoones, esinejad ja DJ-d, kohapeal on avatud EKA pop-up pood ning toidu- ja joogipooliselga varustavad VLND burger ja Hulkur baar

Näitus on külastajatele 29. mail Eesti Kunstiakadeemias avatud 15.00–20.00 ning Tallinna Kunstihoones avatud 17.00–21.00.

Lõputööde avalikud kaitsmised

27.05.–13.06.24
artun.ee/kaitsmised

EKA pop-up pood

29.05.–2.06.24 Tallinna Kunstihoone fuajees, avatud K 18–23 N–P 12–18

TASE ’24

Eesti Kunstiakadeemia lõputööde festival
30.05.–14.06.24, avatud iga päev 12–18, sissepääs tasuta

Arhitektuuri giidituurid Gregor Tauliga Eesti Kunstiakadeemias, algus fuajees:

5.06. kell 14 inglise keeles
5.06 kell 16 eesti keeles

Ringkäigud Tallinna Kunstihoones, algus hoone ees Vabaduse väljakul:


8.06. kell 13 Anna-Liisa Villmanniga, eesti keeles
8.06. kell 15.15 Valeriya Ferscheliga, vene keeles
9.06. kell 13 Anna-Liisa Villmanniga, eesti keeles
9.06. kell 15 Anna-Liisa Villmanniga, inglise keeles
14.06. kell 16.30 ringkäik läbi hoone mineviku lugude Kaisa Maasikuga, eesti keeles

TASE FILM, kuraator: Kaur Järve

11.06. kell 18 Eesti Kunstiakadeemias, ruum A-101, sissepääs tasuta

Osalevad: Agnes Milla Bereczki, Natalia Domini, Mia Felić, Andrea Gudiño, Kadri Joala, Mark Kokotov, Marto Mägi, Piret Potter, Yiyang Sun

28.05. kell 17

Tootedisaini lõputööde näituse avamine Disaini- ja Arhitektuurigaleriis

30.05. kell 16

Kaasaegse kunsti magistrantide lõputööde näituse avamine Raja 11a hoones

31.05. kell 16

Sisearhitektuuri bakalaureusetudengi Laura Movitsi lõputöö näitus „Kuuluda kuhu“

31.05. kell 19

Graafilise disaini magistrantide lõputööde näituse „Do You Copy?“ avamine projektiruumis ETC

Publikuprogramm Disaini- ja Arhitektuurigaleriis:

1.06 kell 13.30-15.00 töötuba „Disainime kvaliteetaega“ peredele, eesti keeles
1.06. kell 12 & 15 ringkäigud, eesti keeles
2.06. kell 12 & 15 ringkäigud, eesti keeles
2.06 kell 13.30-15.00 töötuba „Disaini kogemine“, eesti keeles
8.06. kell 12 ringkäik, eesti keeles

Siim Preimani lõputöö „Tuli minu kontides“

Ühised sauna- ja lõkkeõhtutele keelekaste, linnupette, soojuse ja loovestmisega aadressil Raja 11a, kestusega umbes kolm tundi. Kohtade arv on piiratud, osalemiseks registreeri end siin.

Toimumisajad:

1. juuni kl 18 – segasaun eesti keeles
6. juuni kl 18 – meestesaun eesti keeles
8. juuni kl 18 – segasaun inglise keeles
13. juuni kl 18 – meestesaun inglise keeles

Satelliitprogramm

Ehte eriala 2. kursuse näitus „LAHKHELI“

Telliskivi 60, Telliskivi Kvartal
23.05.–5.06.24, avatud T–P 12–19, sissepääs tasuta
Avamine: 22.05. kell 18

Osalevad: Emilia Santaella Barreto, Elisabet Kiverik, Alice Kupri, Lucie Pastyrikova, Liisu Saar, Jekaterina Šehovtsova, Ronja-Marjam Vene

Sissepääs Reisijate tänavalt, VIUU poe kõrvalt

EKA kaasaegse kunsti õppekava 1. kursuse magistrantide ühisnäitus „Armastuse ja meelekindlusega“

ARS Projektiruum, ARS Showroom ja Stuudio 53, ARS Kunstilinnak, Pärnu mnt 154, Tallinn ♿
25.05.–14.06.24, avatud iga päev 12–18, sissepääs tasuta
Avamine: 24.05. kell 18

Osalevad: Yvette Bathgate, Mihhail Boitsov, Anna Broučková, Christina Gradtke, Katariina Kesküla, Yuko Kinouchi, Eleftheria Kofidou, Tea Lemberpuu, Sven Mantsik, Jana Mätas, Jane Muts, KitKit Para, Vitor Pascale, Merilin Põldsam, Jake Shepherd, Liza Tsindeliani, Elo Vahtrik, Kristi Vendelin

Arhitektuuri ja linnaplaneerimise 3. kursuse tudengite näitus „sLenderBlock- mahuline renoveerimine ja naabruskonnapõhine rekonstrueerimine“

Eesti Kunstiakadeemia (I korrus), Põhja pst 7, Tallinn ♿
30.05.–14.06.24, avatud iga päev 12–18, sissepääs tasuta

Sisearhitektuuri õppekava 1. kursuse magistrantide installatsioon „Kohaspetsiifiline ehitus“

Eesti Kunstiakadeemia (mereterass, V korrus), Põhja pst 7, Tallinn ♿
30.05.–14.06.24, avatud iga päev 12–18, sissepääs tasuta

Osalevad: Hanna Loora Arro, Silvia Ingver, Kairi Karp-Koncevica, Anna Aurelia Minev, Laura Pormeister, Sander Joosep Siigur, Linda-Maria Urke

Elle Lepiku filmi „Agentsed klaasmaastikud 1“ linastused

Energia avastuskeskus, Põhja pst 29, Tallinn
30.05.–14.06.24, E–R 11.15 & 14.15 L 11.15 & 15.15, sissepääs 15€/12€

Taidestuudiumi õppekava näitus „Ese või asi?“

Kopli 70a, II korrus, Krulli kvartal, Tallinn
31.05.–9.06.24, avatud R–L 13–19, muul ajal kokkuleppel
Avamine: 30.06. kell 18

Osalevad: Sofiya Babiy, Iohan Figueroa, Rait Lõhmus, Juulia Aleksandra Mikson, Katariin Mudist, Maarja Mäemets, Alyona Movko-Mägi, Kati Saarits, Hannah Segerkrantz, Elias Sormane

Näitus „AEGn/a: Näitus Tallinna kesklinnas“

Aegna saar, Tallinn
2.–26.06.24, külastamine praami ajagraafiku alusel
Avamine: 2.06., ringkäigud kell 11 & 15

Osalevad: Yvette Bathgate, Chloé Geinoz, Katariina Kesküla & Jarmo Nagel, Eleftgeria Irene Kofidou, Jane Muts, Anumai Raska, Jake Shepherd, Melina Unterhauser, Elo Vahtrik
Kuraator: Keithy Kuuspu

Kunsti eriala 2. kursuse tudengite näitus „Kaasaegne joonistamine: kujutlemine kihtides“

NARTi stuudio ja Narva Kreenholmi manufaktuur
3.–30.06.24, NARTi stuudio avatud N–R 15–19 L–P 13–19, Kreenholmi on võimalik külastada laupäeviti kell 13 giidituuride raames, sissepääs tasuta
Avamine: 2.06. kell 13

Osalevad August Joost, Maria Kallau, Laura Lillepuu, Triin Mänd, Elise Marie Olesk, Sandra Puusepp, Mia Mai Seppel, Hanna Vinter

Jana Mätase isikunäitus

Keskpuur, Keskturg, Keldrimäe 9, Tallinn
3.–23.06.24, avatud iga päev 9.30–15.30, sissepääs tasuta
Avamine: 8.06. kell 13

EKA avatud akadeemia fotokunsti akadeemia lõpunäitus „Olemise pärand“

EKA Väligalerii, Kotzebue 1, Tallinn ♿
4.06.–25.08.24, avatud ööpäevaringselt, tasuta
Avamine: 4.06. kell 18

Osalevad: Birgit Aitsam, Priit Jaak Sild, Karolin Kaplan, Reelika Helde-Mikkor, Geroli Peedu, Eveli Smitt, Liisi Tali, Grete Tuiken

Rebecca Normani ja Elisa Margot Wintersi näitus „Loodan, et sa ei pahanda…“

kohvik Ait, Vene 14, Tallinn ♿
10.06.–31.10.24, avatud E–R 9–19, sissepääs tasuta
Avamine 08.06 kell 17

Animatsiooni bakalaureuse ja magistrantide lõputööde linastus

Kino Sõprus, Vana-Posti 8, Tallinn
15.06.24 kell 17-19, sissepääs tasuta

Osalevad: Carlos Santiago Ordoñez Alarcon, Aurelijus Čiupas, Ditiya Ferdous, Naira Hatšaturjan, Kate Jansone, Elise Kruusel, Evridiki Papaiakovou, Inês Machado Sales Grade Pinto, Piret Potter, Kirke Ross, Xingpei Shen, Nicole Tanysh, Laura Andrea Gudiño Sosa, Kelli Tõnurist

Pille-Riin Valki püsiteos „Hetkede hõng“

Eesti Kunstiakadeemia fassaad, Kotzebue 1, Tallinn ♿
Avatud ööpäevaringselt, tasuta